Πιο πειστική η Αντρέεβα
Φάση των «8» στη Λιμόζ με την Ελιζαμπέτα Κοτσαρέτο να περιμένει την Έρικα Αντρέεβα. Στα 19 της το νέο «αστεράκι» της Ρωσίας είναι μια υποσχόμενη τενίστρια, που δουλεύει σωστά και βελτιώνεται διαρκώς. Απέκλεισε ήδη τις Σονμέζ, Κέσλερ και θεωρείται φαβορί για νέα νίκη με το σετ στο 1.57 – 2.25. Η Κοτσαρέτο έδειξε βελτίωση από παιχνίδι σε παιχνίδι με Ες και Σεμενίσταγια. Είναι καλή η εικόνα της με δεδομένο ότι αυτό είναι το πρώτο της τουρνουά σε indoors με σκληρή επιφάνεια. Υπάρχει ένα ματς μεταξύ τους από πέρυσι το καλοκαίρι σε χωμάτινη, με εύκολη νίκη της Αντρέεβα με 6/4, 6/1. Δεν είναι θετικό αυτό το δεδομένο για την Κοτσαρέτο, καθώς αντιστάθηκε μόνο για ένα σετ και μάλιστα στην «καλή» της επιφάνεια.
Θα παίξει σημαντικό ρόλο το σερβίς. Η Αντρέεβα συνήθως εμφανίζεται πιο αξιόπιστη σε αυτό και δικαιολογημένα είναι φαβορί. Αν βρει αντίσταση ίσως το ματς πάει σε μεγάλο αριθμό γκέιμ, όπως και να’ χει όμως το προβάδισμα νίκης ανήκει στη Ρωσίδα.