«Λάμψη» η Μορεϊρένσε, αλλά σήμερα έχει… Δράκο
Καλή Παρασκευή σε όλους. Μετά από δύο συνεχόμενες επιτυχίες η στήλη… σκόνταψε, με το Λάτσιο-Έμπολι να μένει τελικά σε χαμηλό σκορ. Γεμάτο το σημερινό πρόγραμμα με αγώνες από τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.
Ξεκινάμε από την Πορτογαλία και το ζευγάρι Μορεϊρένσε-Πόρτο. Οι γηπεδούχοι είναι η ευχάριστη έκπληξη της φετινής σεζόν και με 11 νίκες σε 20 παιχνίδια- δικαιωματικά- βρίσκονται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Στο πρωτάθλημα, προέρχονται από δύο σερί νίκες, αλλά σήμερα έχουν δύσκολο έργο κόντρα στην πρωτοπόρο, αλλά «πληγωμένη» Πόρτο. Οι «δράκοι» στραβοπάτησαν την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Γκιμαράες, είδαν την Μπενφίκα να μειώνει στους τρεις βαθμούς και σήμερα θέλουν πάση θυσία τη νίκη, για να μην χάσουν κι άλλο έδαφος.
Έχει λοιπόν αξία να στηρίξουμε την ομάδα του Κονσεϊσάο, αλλά με κάλυψη και πάμε στο Χ2 & over 2.5 που προσφέρεται στο 2.30.
Η δεύτερη επιλογή είναι από το… άσημο Ουαλικό πρωτάθλημα. Εκεί, η πρωτοπόρος Κόναχς υποδέχεται την Κέρναρφον για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Αμφότερες βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση, αλλά οι αποδόσεις αδικούν σε μεγάλο βαθμό τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι προέρχονται από τέσσερις σερί νίκες και μάλιστα με μεγάλα σκορ. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μετρούν εννιά συνεχόμενα g/g & over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις, οπότε πάμε με την ελπίδα να γίνουν… δέκα!