Ήρθε η ώρα να γίνει… Killπάτρικ
![Ήρθε η ώρα να γίνει… Killπάτρικ](https://www.bet-hoven.net/wp-content/uploads/2019/02/Ήρθε-η-ώρα-να-γίνει...-Killπάτρικ-400x225.jpg)
Νέος μήνας και νέα αρχή στο bet-hoven.net, όπου θα τα λέμε σε καθημερινή βάση για ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Η σημερινή στήλη θα εστιάσει στον αγώνα του Παναθηναϊκού ενάντια στην Εφές σε ένα ματς που οι πράσινοι θέλουν νίκη και μόνο νίκη σε αντίθεση με τους Τούρκους, οι οποίοι δίνουν περισσότερη βαρύτητα πλέον στους εντός έδρας αγώνες τους με σκοπό να καπαρώσουν την πολυπόθητη τέταρτη θέση.
Η πρώτη σκέψη πάει αναμφίβολα στον άσο, μιας και οι πράσινοι δεν μπορούν να σκέφτονται άλλο αποτέλεσμα. Πάντως οι μπουκ είναι διαβασμένοι και έτσι το ενδιαφέρον στρέφεται σε ειδικά στοιχήματα παικτών, κάτι που αποτελεί και τον αγαπημένο μου τρόπο παιχνιδιού. Η ομάδα του Ρικ Πιτίνο δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των Παππά και Λάνγκφορντ κάτι που φαινομενικά θα άνοιγε ακόμη περισσότερο τον δρόμο στον Σον Κιλπάτρικ.
Βέβαια ο Αμερικάνος μέχρι στιγμής δεν δείχνει να έχει βρει 100% τα πατήματα του, ωστόσο είναι (κυριολεκτικά) στο χέρι του να ξεκινήσει να κάνει… απόσβεση του συμβολαίου που έχει υπογράψει. Στους 2 πρώτους αγώνες δεν έχει μπει καλά κάτι που φάνηκε στο ματς με την Μακάμπι όπου έπαιξε μόλις 15΄, ωστόσο πιστεύουμε πως θα αρχίσει να ρολάρει αρχής γενομένης από το ματς του ΟΑΚΑ. Μην ξεχνάμε εξάλλου πως πρόκειται για προσωπική επιλογή του Πιτίνο κάτι που σημαίνει πως αναμφίβολα θα στηριχθεί και από τον ίδιο του τον προπονητή.
Από κει και πέρα το ανέβασμα του Νικ Καλάθη είναι δεδομένο ωστόσο δεν προκύπτει κάποια ευκαιρία με το line του στις ασίστ να είναι στα ύψη (8,5), ενώ και το να κάνει double double προσφέρεται κοντά στο 2.50. Αν δεν τραβήξει πάντως ο Κιλπάτρικ θα πρέπει να κάνει το κάτι παραπάνω ο Ματ Λοτζέσκι, ο οποίος ήταν θετικός στο ματς με την Μακάμπι και το line του είναι αρκετά πιθανό να βγει (7,5).
Ενδιαφέρον όμως υπάρχει και στα υπόλοιπα ματς, όπου έχω ξεχωρίσει το over στους πόντους του Άντονι Ράντολφ (12,5), αλλά και το under 14,5 του Μίτσοφ. Στο πινακάκι μου θα μπει ο δεύτερος αφού αναμένεται να μειωθεί ο χρόνος του μετά από την προσθήκη του Νάναλι. Εξάλλου ο Σέρβος φόργουορντ έχει μέχρι στιγμής τον δεύτερο μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής στην διοργάνωση με 32.39΄μέσο όρο και πιστεύω πως έστω και οριακά θα επαληθευθεί η συγκεκριμένη επιλογή.