Φτάνει τα 8 ματς σε 11 μέρες ο Περ…
![Φτάνει τα 8 ματς σε 11 μέρες ο Περ…](https://www.bet-hoven.net/wp-content/uploads/2019/05/paire-400x267.jpg)
Τρίτος γύρος και η κατάσταση σοβαρεύει στο Γαλλικό όπεν. Δύσκολη η ημέρα στοιχηματικά στο γυναικείο ταμπλό, οπότε θα στραφώ αποκλειστικά σε αυτό των ανδρών. Το πρόγραμμα έχει Ναδάλ, Φέντερερ, Νισικόρι αλλά και Τσιτσιπά μεταξύ άλλων. Ο ταλαντούχος Ρουντ δεν θα μου κάνει εντύπωση αν δυσκολέψει τον Φέντερερ, κάτι που θεωρώ ότι μπορεί να πετύχει και ο Ντιέρε με τον Νισικόρι. Φαβορί ο Βαβρίνκα, όμως ο Ντιμιτρόφ είναι σε καλή κατάσταση και ίσως μείνει κοντά στο σκορ, ενώ το Περ – Καρένιο είναι πιθανότατα το ματς απ’ αυτά της Παρασκευής που θα δώσει το περισσότερο θέαμα. Για τον Στέφανο Τσιτσιπά η νέα αποστολή του είναι ο Φίλιπ Κραγίνοβιτς.
Καρένιο – Περ: Για 4 μήνες ήταν προβληματική η εικόνα του Πάμπλο Καρένιο, όμως από τη στιγμή που έφτασε στο Παρίσι βρήκε τον καλό του εαυτό. Κλασικός παίκτης χώματος. Είχε εύκολες νίκες χωρίς απώλεια σετ με Σόουζα και Ντε Μινόρ. Ο Περ είναι φορμαρισμένος, με πρόσφατο ρεκόρ 9-1 και θα έχει το κοινό στο πλευρό του. Παίζει με αυτοπεποίθηση ο Γάλλος, όμως θα είναι ο 8ος αγώνας του σε 11 μέρες. Δύσκολα θα αντέξει, όμως δεν μ’ αρέσει το 1.65 στο Καρένιο κι έτσι θα πάω στο χάντικαπ των σετ.
Τσιτσιπάς – Κραγίνοβιτς: Η απώλεια του σετ με τον Ντελιέν νομίζω θα θορυβήσει τον Στέφανο, θα του κάνει καλό. Πρέπει να είναι πιο ήρεμος και περισσότερο αποτελεσματικός. Είναι ποιοτικότερος του Κραγίνοβιτς και ο Σέρβος στην εξέλιξη του αγώνα θα βγάλει κούραση έχοντας παίξει δύο ματς στα 5 σετ. Σίγουρα θα έχουμε ένα κλειστό σετ, αλλά συνολικά ο Τσιτσιπάς θα βρει τρόπο να επικρατήσει ίσως και ευκολότερα σε σχέση με το προηγούμενο.