Κόκο Γκοφ, ένα φαινόμενο 15 ετών!
![Κόκο Γκοφ, ένα φαινόμενο 15 ετών!](https://www.bet-hoven.net/wp-content/uploads/2019/07/gauff-400x267.jpg)
Συμβαίνουν όμορφα πράγματα στο Γουίμπλεντον, όπως κάθε χρόνο βέβαια. Ο Μάρκος Παγδατής ολοκλήρωσε την καριέρα του μετά την ήττα από τον Ματέο Μπερετίνι και για 6 λεπτά ο κόσμος δεν σταμάτησε το standing ovation. Σπουδαίος παίκτης και ωραία προσωπικότητα ο Μάρκος. Αυτός μαζί με τη Λένα Δανιηλίδου έβαλαν το τένις στα σπίτια μας και καλό είναι να το θυμόμαστε. Κι εκεί που μια καριέρα τελειώνει, μια άλλη αρχίζει. Η Κόκο Γκοφ είναι 15 ετών, παίζει σαν αρκετά μεγαλύτερη και εντυπωσιάζει. Απέκλεισε τη Βίνους Ουίλιαμς, τη Μαγκνταλένα Ριμπαρίκοβα που είναι πολύ καλή στο γρασίδι και τώρα περιμένει την Πολόνα Χέρτσογκ.
Είναι ένα φαινόμενο η Γκοφ. Παρότι είναι παιδί ακόμη, δείχνει πολύ προσγειωμένη, σοβαρή και φυσικά έχει εκρηκτικό ταλέντο. Φυσικά μπορεί να νικήσει και την Χέρτσογκ. Η Σλοβένα είναι σε καλή κατάσταση, απέκλεισε την Κιζ, ωστόσο έχει αδυναμίες και η Γκοφ μπορεί να τις αξιοποιήσει. Σερβίρει πολύ καλά η νεαρή, βγάζει ένταση στο παιχνίδι και έχει αυτοπεποίθηση. Πήγε στο Γουίμπλεντον για να πάρει το τρόπαιο, το είπε και το πιστεύει!