Ο Τίγρης και η Αλεπού!
Είναι η τελευταία μου στήλη στο bet-hoven.net, καθώς από εδώ και πέρα θα συνεχίσω μόνο στο foxbet.gr. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους συνεργάτες για τη δουλειά που κάναμε αυτούς τους 12 μήνες και φυσικά τους αναγνώστες μας. Ήταν χαρά μου να έχουμε επικοινωνία μέσω των social, κάτι που φυσικά θα συνεχιστεί. Ο Ιούνιος κύλησε θετικά στοιχηματικά και θα ολοκληρωθεί από την πλευρά μου με μια επιλογή από το Τσάλεντζερ που γίνεται στο Μιλάνο. Είναι ο τελικός σε ένα από τα τελευταία τουρνουά που ακόμη διεξάγονται σε χωμάτινη επιφάνεια. Εκεί ο Ούγκο Ντελιέν -o Τίγρης της Βολιβίας- θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλο Πέτροβιτς. Είναι το Νο 93 εναντίον του Νο 285 της παγκόσμιας κατάταξης.
Ο Ντελιέν στο Ρολάν Γκαρός είχε πάρει σετ από τον Τσιτσιπά (1-3) και έδειξε καλά στοιχεία. Παίζει μια ζωή στο χώμα με ρεκόρ 350-167, αλλά χωματάς είναι και ο Πέτροβιτς (259-149). O Ντελιέν απέναντι σε αντιπάλους υψηλού επιπέδου έχει σταθεί πολύ καλά και αυτό είναι δείγμα ποιότητας. Στο Μιλάνο απέκλεισε εύκολα και τον Τόμι Ρομπρέδο (6/2, 6/3), την ώρα που ο Πέτροβιτς αντιμετώπιζε παίκτες επιπέδου Νο 300. Είναι πληρέστερος παίκτης ο Βολιβιανός και μπορεί να νικήσει σε δύο σετ.