Το… καρέ της Δευτέρας!
![Το… καρέ της Δευτέρας!](https://www.bet-hoven.net/wp-content/uploads/2019/02/cagliari-0-2-atalanta-atalanta-to-face-juventus-in-qfs-400x225.jpg)
Ενα καρέ για να εξελιχθεί ευχάριστα η βραδιά απόψε:
Στο Αμβούργο θα ρίχνει χιονόνερο το βράδυ. Οι Βερολινέζοι είναι μετρ των ισοπαλιών κι έχουν και καλή παράδοση κόντρα στους γηπεοδύχους…
Εξι γκολ έχει δεχτεί η Λίβερπουλ στα τελευταία της τέσσερα ματς για το πρωτάθλημα (ενώ είχε μόλις 8 στα προηγούμενα 20), συν άλλα δύο στον αποκλεισμό της από το κύπελλο! Ανησυχητική ένδειξη -πίεσης και άγχους στην κούρσα του ποθούμενου εδώ και 29 χρόνια- για να πας τυφλά στο διπλό της (είναι και σε εξευτελιστικές τιμές) στο Λονδίνο! Αντίστοιχα, βέβαια, τα χάλια και των «σφυριών» (εννέα παθητικό στα τελευταία τρία)! Παίρνω αμφίσκορο όβερ σε (τουλάχιστον) αξιοπρέπη απόδοση…
Στη Σαρδηνία όλα εξαρτώνται από την Αταλάντα. Βρίσκεται σε απίστευτη κατάσταση κι αν δεν παρουσιαστεί αποπροσανατολισμένη από την μεγάλη πρόκριση επί της Γιουβέντους θα επαναλάβει ότι και προ 20ημέρου, όταν νίκησε 2-0 για το Κύπελλο. Ολα απ’ αυτήν, είτε για να νικήσει με no goal «επαγγελματικά», είτε για να γίνει ροντέο…
Το εξάποντο στον ισπανικό βυθό βρίσκει τους γηπεδούχους στην καλύτερη φάση της σεζόν και τους φιλοξενούμενους σε πτώση. Ωστόσο, στο Βαγιέκας η Ράγιο «αφαιρείται» ανασταλτικά και το κάζο που έπαθε από την αντίπαλό της προ διμήνου στο κύπελλο είναι οδηγός…
Α, το πορτογαλικό διαγράφεται από την ώρα που διεξάγεται σε ουδέτερο γήπεδο, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου εκείνου της Μπελενένσες, ενώ και οι τέσσερις γαλλιδούλες έχουν τα ψυχολογικά τους…