Ζήτημα …ρυθμού
Kαλημέρα σας. Ντέρμπι-Μίλγουολ 0-1 χθες στην Τσάμπιονσιπ, όπου αποφύγαμε την παγίδα του άσου, τα 2-3 γκολ του 2.00 χάθηκαν όμως άδοξα, τη ζημιά μας την έκανε ο κίπερ της Μίλγουολ, Τζόρνταν Άρτσερ με μια εκπληκτική απόκρουση στο τέλος σε κεφαλιά του Τομόρι. Η Μίλγουολ είχε προηγηθεί στο 72’ στη μοναδική προσπάθεια της εντός εστίας -και των δύο ομάδων- μέχρι τότε.
Ζενίτ-Φενέρμπαχτσε το παιχνίδι του Γιουρόπα Λιγκ που μας απαχολεί απόψε. Οι Τούρκοι έχουν επικρατήσει 1-0 στο πρώτο ματς, στάθηκαν και τυχεροί οι Ρώσοι έχασαν πέναλτι, τώρα καλούνται να …βοηθήσουν την τύχη τους στην Αγία Πετρούπολη.
Δίκαιο φαβορί οι Ρώσοι, υπάρχει όμως έλλειψη ρυθμού, είναι δύο μήνες χωρίς επίσημο ματς, το πρωτάθλημα της ξεκινά αρχές Μαρτίου. Τα περισσότερα ματς της Φενέρ στην Ευρώπη είναι κλειστά, δύσκολα θα αποτελέσει αυτό εξαίρεση, δεν έχει λόγο να ανοιχτεί, είναι γεγονός όμως ότι και η Ζενίτ δεν θα παίξει απερίσκεπτα, θα προσέξει να μην αφήσει χώρους, θα είναι καταστροφικό γι αυτή να δεχτεί γκολ.
Εκτιμώντας ότι το ματς θα είναι κλειστό, ειδικά στο ξεκίνημα, θα ρισκάρουμε να μπει γκολ μετά το 28’ με την απόδοση στο 2.02, ποντάροντας κυρίως στην έλλειψη ρυθμού και την προσοχή με την οποία αναμένεται να προσεγγίσουν το ματς οι δύο ομάδες.